fbpx
27 ledna, 2021

Jak vybrat povlečení

Krepový povlak na polštář Šeron grey - skladem 42ks 40x40cm

Výběru správného povlečení nevěnuje mnoho lidí dostatek času. Možná není kvalita povlečení natolik důležitá jako kvalita matrace, polštáře a přikrývky, navzdory tomu je potřeba si uvědomit, že s povlečením přicházíte denně do styku a trávíte v něm několik hodin. Na trhu je hned několik druhů povlečení a každý má rád něco jiného. Vyzkoušejte naše tipy a najděte i vy povlečení, ve kterém se vám bude spát jako v pohádce. Než se však vrhnete do výběru povlečení, ujistěte se, že jste spokojení s klasickým rozměrem přikrývek. Francouzské přikrývky si získávají stále větší oblibu.

Bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení patří mezi nejžádanější a to hned z několika důvodů. Bavlna působí velmi příjemně na pokožku. Díky své prodyšnosti a savosti je vhodná do letních měsíců a naopak v zimních měsících vás příjemně zahřeje.

Pokud zvolíte kvalitnější bavlněné povlečení, které se vyznačuje vyšší gramáží, dočkáte se ještě hebčího pocitu. Kvalitní bavlněné povlečení neztrácí nic ze své barvy ani po několika vypráních.

Krepové povlečení

Z bavlny není jen klasické bavlněné povlečení, ale také krepové povlečení. Krepové povlečení je však již na první pohled odlišné. Tvoří ho střídavě zvrásněné a hladké části, což má obrovskou výhodu v jeho nemačkavosti. Pokud neradi žehlíte, ale přesto toužíte po bavlněném povlečení, je krepové pro vás ideální volbou.

Saténové povlečení

Saténové povlečení se na trhu vyskytuje ve dvou různých provedeních. Oblíbenější je varianta z bavlněného saténu. Lesk je tkanině dodán mercerizováním, což však nijak nenaruší kvalitu povlečení. Stejně jako bavlněné povlečení, je i saténové vhodné do každého ročního období.

Polyesterové saténové povlečení dodá celé ložnici nádech luxusu, díky svému vysokému lesku. Lesk půspobí na pokožku chladněji, proto je ideální saténové povlečení z polyesteru do horkých letních měsíců. Polyester je vhodné prát v nižších teplotách.

Flanelové povlečení

Pro zimomřivé jedince, kteří se v zimních měsících rádi zachumlají, je ideální flanelové povlečení. Pro výrobu flanelového povlečení je také použita bavlna, ovšem je vyrobeno z hustě tkané látky o vyšší gramáži. Látka je speciálně upravena „počesáním“, což zvyšuje hřejivost a hebkost tkaniny, proto je flanelové povlečení vhodné především do zimních měsíců.