fbpx
3 února, 2021

Jak vybrat přikrývku a polštář – kdy vyměnit polštář

Vzhledem k tomu, že třetinu našeho života trávíme v posteli, je důležité vyzkoušet a udělat vše, co je v našich silách, pro pohodlný a zdravý noční spánek. V současné době existuje překvapivé množství možností, pokud jde o výběr polštářů a přikrývek.

Výběr polštáře

Hlavní charakteristikou dobrého polštáře je schopnost podporovat hlavu a krční páteř, zatímco vy spíte. Výška polštáře závisí na tvaru těla: pokud máte delší krk a široká ramena, měli byste si vybrat vyšší polštář, který bude vyhovovat vašemu tělu.

Je také důležité zvolit správnou výplň pro polštář. Polštáře s husím peřím jsou prodyšné, velmi měkké a pohodlné, schopné dlouhodobě udržovat teplo. Polštáře plněné ovčí vlnou jsou také snadno odvětrávatelné a odolné proti vlhkosti.

Přírodní náplně však mohou způsobovat alergie a vyžadují pravidelné čištění. Kromě toho tyto polštáře akumulují teplo a nejsou vhodné pro ty, kteří rádi spí s pocitem chladu.

Syntetické náplně, například protialergický polštář z dutého vlákna, jsou měkké, lehké, prodyšné a hypoalergenní.

Náplně aloe vera v polštářích drží svůj tvar i po letech a množství náplně lze přizpůsobit vašemu pohodlí. V poslední době jsou také oblíbené polštáře antistress, které odstraňují rušivé účinky elektrostatického náboje.

Ačkoliv vydrží syntetické náplně delší dobu, je vhodné svůj polštář obměňovat přibližně každé tři roky, záleží na jeho opotřebení. Pokud na je váš polštář nažloutlý, hodně se potíte nebo je náplň je neforemná, je nejvyšší čas poohlédnout se po novém. Přikrývky stačí měnit každých 5 – 10 let.

Výběr přikrývky

Vlněná deka má mnoho výhod. Odolnost vlněných vláken vytváří oporu pro vaše záda, klouby, svaly více než jiné typy vláken. Vlna je dobrá pro vysoké i nízké teploty. V horkých nocích poskytuje vlněná přikrývka od vašeho těla chladivý účinek.

Naproti tomu v chladnějším počasí funguje jako vynikající izolátor, který vás udržuje v příjemném a teple. Nevýhodou je, že vlna může způsobit alergie.

Syntetické přikrývky jsou nejčastější a cenově dostupné. K vytvoření této přikrývky se používá několik druhů vláken. Většina syntetických přikrývek zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu a nezpůsobuje alergie. Jednou z nevýhod je, že mohou akumulovat statickou elektřinu.Přikrývka zimní THERMO 140x200cm 1680g + polštář Luxus plus 900g zip